Yaşam Periyodu  .BIZ Yaşam Periyodu

Aktif [Active] 1 - 10 Yıl Bu süre içinde istediğiniz zaman yenileme yapabilirsiniz. Bu alan adları bitiş tarihinden önce mutlaka yenilenmelidir.!
Askıda [On Hold Period] 40 Gün Alan adının kayıt süresi bitmiştir. Kayıt firmaları tarafından askıya alınırlar, durdurulabilir ya da park edilebilirler. Bu süre içinde standart fiyatlarla yenilenebilirler.
Rehinde [Redemption Period] 30 Gün Alan adının aktif yaşam ömrü bitmiş ve rehin duruma geçmiştir. Bu aşamada tekrardan aktif hale geçirilmesi için 100 $ ceza bedelinin ve 1 yıllık yenileme bedelinin ödenmesi gerekmektedir.
Silinme Periyodu [Pending Delete Period] 5 Gün Alan adı artık silinme periyodundadır. Bu süre sonunda alan adı yeniden satın alınabilir olacaktır.

Özellikler  Özellikler

Açıklama "Business", iş çevrelerini amaçlayan üst seviye jenerik alan adı uzantısıdır.
Kullanım alanı ".biz" uzantısı firma ve uluslar arası organizasyonlar tarafından tercih edilmektedir.
Kısıtlamalar Yok
Kayıt Koşulu
Transfer ".biz" alan adları transfer sonrasında otomatik olarak bir sene uzatılır.
Alan adının transfer edilebilmesi için "Authorisation Code" gerekmektedir.Bu kod alan adının kayıt edildiği firmadan temin edilebilir. Transferin başlamasıyla alan adı sahibine onay iletisi gönderilir.Bu iletinin biran önce onaylaması gerekir. İlk iletinin onaylanmasından sonra önceki kayıt firmasından bu transferin durdurulabilmesi için bir ileti gönderilir. Alan adının transfer edilebilmesi için kilitli olmaması gerekmektedir.
Karakterler Alan adının uzunluğu; en az 3, en fazla 63 karakter uzunluğunda olabilir. (alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.)
Cezalı Yenileme .biz alan adları için talep edilen cezalı kurtarma bedeli 100 $ şeklindedir.