Yaşam Periyodu  .COM Yaşam Periyodu

Aktif [Active] 1 - 10 Yıl Bu süre içinde istediğiniz zaman domain yenileme işlemini yapabilirsiniz. Bu domainler bitiş tarihinden önce mutlaka yenilenmelidir.!
Askıda [On Hold Period] 30 Gün Domain kayıt süresi bitmiştir. Kayıt firmaları tarafından askıya alınırlar, durdurulabilir ya da park edilebilirler. Bu süre içinde standart fiyatlarla yenilenebilirler.
Rehinde [Redemption Period] 40 Gün Domain adının aktif yaşam ömrü bitmiş ve rehin duruma geçmiştir. Bu aşamada tekrar aktif hale geçirilmesi için 100 $ ceza bedelinin ve 1 yıllık yenileme bedelinin ödenmesi gerekmektedir.
Silinme Periyodu [Pending Delete Period] 5 Gün Domain artık silinme periyodundadır. Bu süre sonunda alan adı yeniden satın alınabilir olacaktır.

Özellikler  Özellikler

Açıklama Ticari amaçlı en üst seviye ve en çok tercih edilen domain uzantısıdır.
Kullanım alanı Herkes tarafından tercih edilen ve kullanılan domain uzantısıdır.
Kısıtlamalar
Kayıt Koşulu
Transfer ".com " uzantılı domain transfer edildikten sonra 1 sene otomatik olarak uzar.
-Transfer işleminin başlatılabilmesi için domainin kilitli olmaması gerekmektedir.-Transfer işlemi başlatıldıktan sonra domain yönetici bilgilerinde bulanan e-posta adresine onay iletisi gönderilir.Transfer işleminin devam edebilmesi için bu iletinin onaylanması gerekmektedir.-İleti onaylandıktan sonra bu sefer eski kayıt firmasından transfer işleminin durdurulabilmesi için bir ileti gönderilir.
Karakterler Domain uzunluğu; en az 3, en fazla 63 karakter uzunluğunda olabilir. (alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Domain sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.)
Cezalı Yenileme .com domainleri için talep edilen cezalı kurtarma bedeli 100 $ + 1 yıllık domain ücreti şeklindedir.