Yaşam Periyodu  .ORG Yaşam Periyodu

Aktif [Active] 1 - 10 Yıl Bu süre içinde istediğiniz zaman yenileme yapabilirsiniz. Bu alan adları bitiş tarihinden önce mutlaka yenilenmelidir.!
Askıda [On Hold Period] 30 Gün Alan adının kayıt süresi bitmiştir. Kayıt firmaları tarafından askıya alınırlar, durdurulabilir ya da park edilebilirler. Bu süre içinde standart fiyatlarla yenilenebilirler.
Rehinde [Redemption Period] 40 Gün Alan adının aktif yaşam ömrü bitmiş ve rehin duruma geçmiştir. Bu aşamada tekrardan aktif hale geçirilmesi için 100 $ ceza bedelinin ve 1 yıllık yenileme bedelinin ödenmesi gerekmektedir.
Silinme Periyodu [Pending Delete Period] 5 Gün Alan adı artık silinme periyodundadır. Bu süre sonunda alan adı yeniden satın alınabilir olacaktır.

Özellikler  Özellikler

Açıklama "organizasyon" anlamına gelen üst seviye ve çok tercih edilen alan adı uzantısıdır.
Kullanım alanı Herkes tarafından tercih edilen ve kullanılan alan adı uzantısıdır.
Kısıtlamalar Yok
Kayıt Koşulu
Transfer ".com " uzantılı alan adları transfer edildikten sonra 1 sene otomatik olarak uzar.
Transafer işleminin başlatılabilmesi için "Authorisation Code" diye adlandırılan onay kodu gerekmektedir.Bu kod alan adının kayıt edildiği firmadan talep edilir.-Transfer işleminin başlatılabilmesi için alan adının kilitli olmaması gerekmektedir.-Transfer işlemi başlatıldıktan sonra alan adının yönetici bilgilerinde bulanan e-posta adresine onay iletisi gönderilir.Transfer işleminin devam edebilmesi için bu iletinin onaylanması gerekmektedir.-İleti onaylandıktan sonra bu sefer eski kayıt firmasından tyransfer işleminin durdurulabilmesi için bir ileti gönderilir.
Karakterler Alan adının uzunluğu; en az 3, en fazla karakter uzunluğunda olabilir. (alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.)
Cezalı Yenileme .org alan adları için talep edilen cezalı kurtarma bedeli 100 $ şeklindedir.