Yaşam Periyodu  .ORG.TR Yaşam Periyodu

Aktif [Active] 1 - 5 Yıl Alan adı kayıt süresi boyunca aktif olarak çalışmaktadır. Bu süre içinde istediğiniz zaman yenileme yapabilirsiniz. Bu alan adları bitiş tarihinden önce mutlaka yenilenmelidir.!
Askıda [On Hold Period] 0 Gün Alan adının kayıt süresi bitmiştir. Kayıt firmaları tarafından askıya alınırlar, durdurulabilir ya da park edilebilirler. Bu süre içinde standart fiyatlarla yenilenebilirler.
Rehinde [Redemption Period] 0 Gün Alan adının aktif yaşam ömrü bitmiş ve rehin duruma geçmiştir.
Silinme Periyodu [Pending Delete Period] 90 Gün Alan adı artık silinme periyodundadır. Bu süre sonunda alan adı yeniden satın alınabilir olacaktır.

Özellikler  Özellikler

Açıklama Kişisel ve kurumsal başvurunun (genel) yapılabildiği ve 'ilk gelen alır', ve 'domain adı – kişi/kuruluş adı ilişkisi aranmaz' ilkeleri ile tahsisi yapılan domain adı.
Kullanım alanı Dernekler, vakıflar ve kar amacı gütmeyen sosyal projeler ve oluşumların kullanabilmesi için sunulan bir uzantıdır.
Kısıtlamalar
Kayıt Koşulu
Transfer .tr uzantılı alan adları için transfer siparişi kabul edilmektedir.
Karakterler Alan adının uzunluğu; en az 3, en fazla 63 karakter uzunluğunda olabilir. (alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.)
Cezalı Yenileme