Yaşam Periyodu  .TEL.TR Yaşam Periyodu

Aktif [Active] 1 - 5 Yıl
Askıda [On Hold Period] 0 Gün
Rehinde [Redemption Period] 0 Gün
Silinme Periyodu [Pending Delete Period] 90 Gün

Özellikler  Özellikler

Açıklama
Kullanım alanı
Kısıtlamalar
Kayıt Koşulu Alan adı tahsisi bölge kodu dahil telefon numaraları için yapılabilir. Örnek: "2242238425.tel.tr" Başvuru telefon numarası sahibi tarafından yapılabilir., ".tr" Alan Adı Yönetimi veya onun yetkilendirdiği makamca başvuru ve tahsis sırasında belge istenmeyecektir. Ancak; tahsisi yapılan alan adı ile ilgili olarak çelişki (tutarsızlık), kötü niyet veya alan adı ticaretinin yapıldığına dair kanıt bulunması halinde, alan adı tahsisi yapılan kişiden dayanak belgelerini ibraz etmesi istenebilir. Herhangi bir uyuşmazlık durumunda telefon numarasının sahipliğine dayanak olarak, ilgili kurumla yapılan sözleşme, son ödenen fatura gibi belgeler kabul edilecektir.
Transfer .tr uzantılı alan adları için transfer siparişi kabul edilmektedir.Bu işlem için "ilişkilendirme formunun" doldurulup tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.
Karakterler Alan adının uzunluğu; en az 3, en fazla 63 karakter uzunluğunda olabilir. (alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.)
Cezalı Yenileme .teltr alan adları için talep edilen cezalı kurtarma bedeli $ şeklindedir.