Yaşam Periyodu  .DR.TR Yaşam Periyodu

.DR.TR Alan Adı Satın Al
Aktif [Active] Alan adı kayıt süresi boyunca aktif olarak çalışmaktadır. Bu süre içinde istediğiniz zaman yenileme yapabilirsiniz. Bu alan adları bitiş tarihinden önce mutlaka yenilenmelidir.!
Askıda [On Hold Period] Alan adının kayıt süresi bitmiştir. Kayıt firmaları tarafından askıya alınırlar, durdurulabilir ya da park edilebilirler. Bu süre içinde standart fiyatlarla yenilenebilirler.
Rehinde [Redemption Period] Alan adının aktif yaşam ömrü bitmiş ve rehin duruma geçmiştir.
Silinme Periyodu [Pending Delete Period] Alan adı artık silinme periyodundadır. Bu süre sonunda alan adı yeniden satın alınabilir olacaktır.

Özellikler  Özellikler

Açıklama Kişisel ve kurumsal başvurunun (genel) yapılabildiği ve 'ilk gelen alır', ve 'domain adı – kişi/kuruluş adı ilişkisi aranmaz' ilkeleri ile tahsisi yapılan domain adı.
Kullanım alanı Web üzerinde kamusal ve/veya ticari hizmet sunacak olan oluşum, kuruluş ve girişimcilere yönelik olarak tasarlanmış olmakla birlikte, domain tahsisi için genel kurallara uygunluk dışında sadece DOKTORLUK mesleğini icra edenlere tahsis edilebilir.
Kısıtlamalar
Kayıt Koşulu Bu alan adının tahsisi için, TTB'nce talep edilen bazı dokümanların TTB'ne sunulması gerekmektedir. İlgili dokümanlar http://www.ttb.org.tr/drtr/ adresinde kullanıcılara sunulmuştur. Başvurusu bulunan alan adları TTB tarafından ".tr" Alan Adı Yönetimi'ne gönderilecek olan onay yazısı dikkate alınarak tahsis edilir.
Alan adı tahsisinde "önce gelen alır" prensibi geçerlidir.
Transfer .tr uzantılı domain adları için transfer siparişi kabul edilmektedir.Bu işlem için "ilişkilendirme formunun" doldurulup tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.
Karakterler Domain uzunluğu; en az 3, en fazla 63 karakter uzunluğunda olabilir. (alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz. Domain adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.)
Cezalı Yenileme
Partner
Copyright © 1999 - 2024 linesis.com Tüm hakları saklıdır.
Kredi KartlarıSSL
Linesis Online Destek
İnsan Kaynakları