Yaşam Periyodu  .NAME.TR Yaşam Periyodu

.NAME.TR Alan Adı Satın Al
Aktif [Active] 1 - 5 Yıl Domain kayıt süresi boyunca aktif olarak çalışmaktadır. Bu süre içinde istediğiniz zaman yenileme yapabilirsiniz. Bu domainler bitiş tarihinden önce mutlaka yenilenmelidir.!
Askıda [On Hold Period] 0 Gün Domain adının kayıt süresi bitmiştir. Kayıt firmaları tarafından askıya alınırlar, durdurulabilir ya da park edilebilirler. Bu süre içinde standart fiyatlarla yenilenebilirler.
Rehinde [Redemption Period] 0 Gün Domain adının aktif yaşam ömrü bitmiş ve rehin duruma geçmiştir.
Silinme Periyodu [Pending Delete Period] 90 Gün Domain adı artık silinme periyodundadır. Bu süre sonunda domain yeniden satın alınabilir olacaktır.

Özellikler  Özellikler

Açıklama Kişisel ve kurumsal başvurunun (genel) yapılabildiği ve 'ilk gelen alır', ve 'domain adı – kişi/kuruluş adı ilişkisi aranmaz' ilkeleri ile tahsisi yapılan domain adı.
Kullanım alanı Web üzerinde kamusal ve/veya ticari hizmet sunacak olan oluşum, kuruluş ve girişimcilere yönelik olarak tasarlanmış olmakla birlikte, domain tahsisi için genel kurallara uygunluk dışında herhangi bir sınırlama yoktur. Kişi, kuruluş ve oluşumların internet ortamında varolmalarının desteklenmesi hedeflenmektedir. “.name.tr” domain adları kişisel ve kurumsal başvurunun yapılabildiği ve “ilk gelen alır”, “domain adı - kuruluş ilişkisi aranmaz” ilkeleri ile tahsis yapılan domain adlarıdır. Bu domainler, ".tr" üst düzey domain adı altındaki kişisel ve kurumsal domain adlarının sayısının arttırılarak, internetin kullanımının yaygınlaştırılmasına olanak sağlanması amacıyla açılmıştır.
Kısıtlamalar
Kayıt Koşulu
Transfer .tr uzantılı domain adları için transfer siparişi kabul edilmektedir.Bu işlem için "ilişkilendirme formunun" doldurulup tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.
Karakterler Domain uzunluğu; en az 3, en fazla 63 karakter uzunluğunda olabilir. (alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz. Domain adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.)
Cezalı Yenileme
Partner
Copyright © 1999 - 2019 linesis.com Tüm hakları saklıdır.
Kredi KartlarıSSL
Linesis Online Destek
İnsan Kaynakları